Wspaniałe Warsztaty "Jelly Art" w Piskorzowie: Twórczo i wielopokoleniowo!


10 sierpnia 2023 r.

Wczoraj w Piskorzowie odbyły się warsztaty artystyczne dla rodzin "Jelly Art", które przyciągnęły uczestników zarówno z tej miejscowości, jak i okolic. Podczas tych wyjątkowych zajęć, prowadzonych przez pasjonatkę takich prac rzemieślniczych - utalentowaną Milenę Koczur-Majcher, uczestnicy nauczyli się tworzyć piękne słoneczniki i róże w bezbarwnych galaretkach. Był to wyjątkowy czas dzielenia się pasją oraz wzajemnej inspiracji.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przyciągając aż 43 uczestników z Piskorzowa i okolic - zarówno dzieci, rodziców, jak i zainteresowane nowymi technikami zdobienia deserów babcie. Organizatorami spotkania były Anna Łyżwa Żuławińska, Katarzyna Mikoś i Elżbieta Łysoń z lokalnego koła Związku Dużych Rodzin 3 Plus. 

 

Prestiż wydarzenia podniosła obecność Pani Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce, Doroty Koniecznej Enozel, która wyraziła uznanie dla tej inicjatywy oddolnej mieszkańców. Pani Burmistrz podkreśliła, że przyszłość gminy leży nie tylko w nowych inwestycjach, ale przede wszystkim w budowaniu przestrzeni sprzyjającej integracji, aktywizacji i rozwoju lokalnej społeczności. Pani Burmistrz jest dumna, że Pieszyce są jedną z 25 gmin w Polsce, gdzie realizowany jest pilotażowy projekt Family Spot (szczegóły projektu na www.familyspot.3plus.pl).

Sołtys Piskorzowa, Mariusz Mikoś, również wyraził swoje zadowolenie,  podkreślając, że obecność wszystkich pokoleń na tym wydarzeniu jest niezwykle ważna. Wyraził nadzieję na kontynuację tej inicjatywy po wygaśnięciu finansowania projektowego.

- Jesteśmy wdzięczni stowarzyszeniu za inspirację powstania lokalnego koła Związku Dużych Rodzin, za wsparcie i wiarę w nas. Dzięki temu możemy realizować nasze cele, co daje nam ogromną radość - powiedziała Elżbieta Łysoń, jedna z animatorek rodzinnych i przewodnicząca Koła Dużych Rodzin Pieszyce.

 - Projekt Family Spot jest idealnie dopasowany do społecznych potrzeb, szczególnie oczekiwany w miejscowościach, oferując zajęcia dla całych rodzin. Cieszymy się, że możemy go realizować w gminie Pieszyce i tworzyć kolejne przyjazne miejsce dla rodzin - dodała obecna na spotkaniu Lilianna Sicińska, regionalna koordynatorka ZDR 3+.

- Zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach projektu Family Spot, mamy nadzieję, że przyniosą one równie wiele radości i inspiracji dla wszystkich rodzin w naszej okolicy - mówią zgodnie animatorki Family Spot z Pieszyc.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter